Dywaniki hotelowe – jak je wybrać?

dywanik

Wybór dywaników łazienkowych do hoteli to nie lada wyzwanie. Producenci wciąż prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów i kolorów. Tworzą dywaniki z różnych surowców, zmieniają ich kształty oraz rozmiary, proponują dodatkowe hafty. Jakie dywaniki hotelowe najlepiej sprawdzą się w łazience? Na które z nich warto postawić? Przeczytaj i dokonaj właściwego wyboru.

Dywaniki hotelowe – po co?

Dywaniki hotelowe mają za zadanie zwiększać komfort gościa podczas korzystania z łazienki. Zwykle układane są w pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej po to, by osoba, wychodząca spod prysznica lub ciepłej kąpieli, nie musiała stawiać bosych stóp bezpośrednio na zimnej podłodze. Innym zadaniem dywaników jest także zwiększenie bezpieczeństwa. Zwykle mocno przylegają do podłoża i pozwalają na uniknięcie ewentualnych poślizgnięć.

Dywaniki hotelowe pełnią również funkcję dekoracyjną. Oryginalny dywanik może odmienić charakter całego wnętrza. Kolorowy lub wzorzysty dywanik w neutralnej łazience zbuduje odpowiedni klimat.

Jaki dywanik hotelowy wybrać?

Na rynku tekstyliów odnajdziesz mnóstwo propozycji. Różnią się one nie tylko rozmiarem, wzorami czy kolorami, lecz także materiałem, z którego zostały wykonane, oraz oczywiście ceną. Najtańsze dywaniki możesz kupić już za 20-30 złotych. Nie są one jednak wyborem, którym będziesz mógł cieszyć się przez lata. Niektóre tanie dywaniki łatwo się niszczą, a ich dokładne czyszczenie czy dezynfekcja są niemal niemożliwe.

Dywaniki w cenach 50-100 złotych za sztukę zazwyczaj sprawdzają się nieco lepiej, choć nie są idealne. Prezentują się pięknie i mogą cieszyć oko przez dłuższy czas, jednak w warunkach hotelowych ich jakość może być niewystarczająca. Pamiętaj, że wszystkie tekstylia hotelowe są często prane w wysokich temperaturach, dlatego ich jakość i odporność musi być naprawdę duża.

Dywaniki hotelowe w cenach 200-300 złotych mogą okazać się najlepszym wyborem, który będzie inwestycją na lata. Niestraszne im pranie czy dezynfekcja oraz intensywne użytkowanie. Jeśli więc zależy Ci na naprawdę dobrych dywanikach, które posłużą dłużej niż jeden sezon, zdecyduj się na droższe warianty.

Z czego zrobione są dywaniki hotelowe?

Na rynku możesz odnaleźć mnóstwo dywaników łazienkowych, stworzonych z wielu różnych materiałów. Do najpopularniejszych należą:

  • maty PVC – niedrogie maty, zwykle kupowane na centymetry. Są antypoślizgowe, ciepłe i miłe w dotyku. Można dopasować ich rozmiar oraz wzór do każdego wnętrza. Dobrej jakości maty można swobodnie prać w pralce. Zwykle dobrze sprawdzają się w warunkach domowych, jednak łazienki hotelowe to dla nich zbyt duże wyzwanie,
  • dywaniki gumowe – antypoślizgowe dywaniki, izolujące stopy od chłodnej podłogi. Są łatwe w czyszczeniu i szybko wysychają. Ich wadą jest niewielki wachlarz wzorów i kolorów,
  • dywaniki z włókien sztucznych – zwykle tworzone z poliestru lub poliamidu z dodatkiem gumy. Mają szeroką paletę barw, wzorów i rozmiarów. Są antypoślizgowe, ciepłe i miłe w dotyku, a dodatkowo szybko schną,
  • dywaniki naturalne – ciepłe i miękkie dywaniki, bardzo przyjemne w dotyku. Można je bez problemów czyścić i suszyć. Są oczywiście antypoślizgowe i występują w wielu kolorach.

Jak widać, wybór dywaników hotelowych jest ogromny. Decyzja o skorzystaniu z konkretnego modelu musi być przemyślana. Kupując dywaniki, pamiętaj o ich przeznaczeniu. Jeśli chcesz nabyć dywaniki hotelowe najwyższej jakości, skorzystaj z naszej oferty. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

NEWSLETTER