Jak usunąć plamy z pościeli?

plamy z pościeli

Zarówno w hotelu czy bazie noclegowej, jak i w domu zdarza nam się zabrudzić pościel w sposób trudny do usunięcia. Zazwyczaj tkaniny zachlapane woskiem, lakierem do paznokci czy popisane długopisem lądują po prostu w koszu. Możesz jednak przywrócić im dawną świetność! Jak usunąć plamy z pościeli? Poznaj proste sposoby na usunięcie popularnych plam z pościeli hotelowej i domowej.

Jak usunąć ślady długopisu z pościeli?

Wiele osób lubi wieczorami notować ważne kwestie w kalendarzu czy przeglądać notatki. Taka sytuacja może niestety skończyć się zabrudzeniem pościeli tuszem długopisu. Plamy te są zwykle trudne do usunięcia – tradycyjne pranie w pralce może okazać się niewystarczające, nawet jeśli celowo ustawimy wyższą temperaturę. Prawda jest taka, że szybciej zniszczymy naszą pościel, niż pozbędziemy się śladów długopisu przy pomocy proszku do prania. Jest jednak na to sposób! Wystarczy plamę polać sokiem z cytryny lub kwaskiem cytrynowym, by raz na zawsze pozbyć się problemu. Co ciekawe, sposób ten sprawdza się również w przypadku starych plam z tuszu.

Jak usunąć wosk z pościeli?

Wosk na naszej pościeli może pojawić się w różnych sytuacjach. Nieostrożnie zdmuchnięta świeczka, przenoszenie płonącej lampki czy przesuwanie kominka z rozpuszczonym woskiem zapachowym to tylko niektóre momenty, grożące zachlapaniem pościeli. Zeskrobywanie wosku z powierzchni nigdy nie pozwoli na całkowite usunięcie plamy. W przypadku takiego zabrudzenia należy na zaschnięty wosk położyć ręcznik papierowy, papier toaletowy lub papier do pieczenia i zaprasować plamę gorącym żelazkiem. Czynność powtarzamy do momentu, gdy cały wosk zostanie usunięty z materiału, a przyklei się do papieru. Po wykonaniu tej czynności na pościeli może pozostać tłusta plama – należy ją zaprać z pomocą płynu do mycia naczyń, a następnie włożyć pościel do pralki na normalny cykl prania.

Jak usunąć gumę do żucia z pościeli?

Pozostawiona nieopatrznie guma do żucia może sprawić sporo problemów, jeśli przyklei się do naszej pościeli. Na szczęście i na nią mamy swój sposób. Na początku należy odkleić jak najwięcej gumy lub po prostu ją zeskrobać, jeśli zdążyła już zaschnąć. Nie używajmy przy tym ostrych przedmiotów, aby nie naruszyć materiałów. Następnie koniecznie zapierzmy plamę wodą z płynem do mycia naczyń, a później posypmy ją dwiema łyżkami soli i potrzyjmy przez kilka minut. Alternatywnym sposobem jest po prostu włożenie pościeli do zamrażarki na kilka godzin, a następnie drapanie gumy tępym narzędziem.

Jak usunąć lakier do paznokci z pościeli?

Wiele kobiet wykonuje swój manicure przed snem. Zawinięte w ciepłą kołdrę nakładają na paznokcie ulubiony lakier. Niestety chwila nieuwagi może skutkować trudną do usunięcia plamą. W takich przypadkach należy włożyć pościel do zamrażarki na kilka godzin, a po tym czasie spróbować wykruszyć jak najwięcej lakieru. Następnie przydadzą się czyste waciki oraz lakier do paznokci z acetonem. Przy tej operacji należy szczególnie uważać, by nie zniszczyć pościeli! Delikatnie pocieraj plamę wacikiem, zwilżonym acetonem. Często zmieniaj bawełniany wacik, by nie rozprowadzać lakieru po większej powierzchni. Po zapraniu wrzuć pościel do pralki i upierz w wysokiej temperaturze.

widać, problematyczne plamy na pościeli można usunąć bez większych komplikacji. Dzięki temu możesz cieszyć się swoimi poszewkami na dłużej, zwłaszcza jeśli są one dobrej jakości. Poznaj naszą ofertę pościeli hotelowej i zachowaj ją w nieskazitelnym stanie dzięki naszym poradom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

NEWSLETTER