Jak wybrać najlepsze ręczniki do hotelu?

producent ręczników hotelowych

Wyposażenie hotelu w wysokogatunkowe tekstylia zapewnia gościom odpoczynek na odpowiednim poziomie, a przebywanie w obiekcie noclegowym jest dla nich prawdziwą przyjemnością. Wielu właścicieli hoteli i pensjonatów nie wie, jak wybrać ręczniki hotelowe. Na co zwracać szczególną uwagę przy ich kupnie?

Odpowiednia gramatura i mocny splot

Wysoka gramatura to bardzo ważny aspekt, o którym należy pamiętać, dokonując wyboru ręczników do obiektów noclegowych. Dlaczego? Ręczniki hotelowe są poddawane intensywnej eksploatacji, wymagają wielokrotnego prania nierzadko w wysokich temperaturach – z tego też względu muszą być wytrzymałe, aby móc służyć gościom jak najdłużej i przy tym wciąż estetycznie wyglądać. To właśnie odpowiednia gramatura (w zależności od przeznaczenia ręcznika może to być 400-550 g) materiału zapewnia tym tekstyliom pożądaną trwałość. Warto dodać, że im gęstszy splot ma dany ręcznik, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie kurczył się w praniu.

Miła w dotyku 100% bawełna

Ręcznik hotelowy poza wysoką wytrzymałością i chłonnością powinien także być przyjemny w dotyku i przytulny. Każda osoba, pracująca w hotelarstwie, zgodzi się ze stwierdzeniem, że skład tekstyliów jest naprawdę bardzo ważny. Nie bez przyczyny większość producentów tego typu tekstyliów wytwarza je ze 100% tradycyjnej bawełny, która charakteryzuje się niezwykłą miękkością, co bez wątpienia wpływa na komfort użytkowania ręcznika.

Wysoka chłonność i szybkie schnięcie

Ręczniki bawełniane świetnie wchłaniają wodę (również te z domieszką włókien bambusowych), znacznie gorszą chłonność wykazują z kolei ręczniki z tzw. mikrofibry. Warto przeprowadzić test ręcznika polewając go odrobiną wody – jeśli krople od razu wsiąkną w materiał, oznacza to, że produkt posiada wysoką chłonność i jak najbardziej nadaje się do wykorzystania przez gości hotelowych. Natomiast jeśli woda spłynie po ręczniku lub będzie się bardzo wolno wchłaniała – był on prawdopodobnie silikonowany i nie warto w niego inwestować.

Staranne wykończenie

Dobry producent ręczników hotelowych wie doskonale, jak ważna jest dbałość o detale – staranne wykończenie, równe brzegi i szwy, brak wystających niechlujnie nitek świadczą o wysokiej jakości produktów, warto więc zwracać na takie drobiazgi uwagę podczas zakupów.

Ręcznik hotelowy a ręcznik klasyczny

Czym różni się typowy ręcznik hotelowy od zwykłego ręcznika, który ma w domu każdy z nas? Ręczniki do hoteli są zwykle grubsze, bardziej puszyste (wykonane z wysokogatunkowej przędzy), dużo bardziej chłonne, wytrzymałe, posiadają one też zagęszczony ścieg, co przedłuża ich żywotność. Za tymi wszystkimi właściwościami idzie również odpowiednio wyższa cena – jak wiadomo, jakość kosztuje.

Ile kosztuje ręcznik hotelowy dobrej jakości?

Wielu nowych właścicieli i managerów obiektów hotelowych zastanawia się, ile należy zapłacić za ręcznik, który pozwoli utrzymać odpowiedni poziom higieny i nie zniszczy się po kilku praniach. Jakie są standardowe ceny tekstyliów hotelowych dobrej jakości? Ręczniki 50×100 powinny kosztować minimum około 10-15 złotych, a te w rozmiarze 70×140 od 25 złotych w górę – pamiętajmy, że kupując ilości hurtowe, często możemy liczyć na atrakcyjne zniżki, co obniża automatycznie cenę jednostkową.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Państwu wybór najlepszych ręczników hotelowych, które spełnią oczekiwania wszystkich gości. Oferujemy szeroki wachlarz produktów dedykowanych dla hoteli. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z naszym asortymentem oraz do zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

NEWSLETTER