Pościel hotelowa – jaką wybrać?

producent pościeli

Pościel hotelowa często stanowi wizytówkę samego obiektu. Wybierając hotel lub pensjonat zawsze mamy nadzieję na zakwaterowanie w jak najlepszych warunkach. Właśnie z tego powodu właściciele różnego rodzaju noclegowni powinni zainwestować w odpowiednią pościel. Producent pościeli – ABIP – radzi, jakie poszwy wybrać, by na długo cieszyć się posłaniami najwyższej jakości. Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i wybierz najlepszą pościel hotelową do swojego obiektu.

Jakie wymagania musi spełnić pościel hotelowa?

Pościel hotelowa znacznie różni się od tej, której używamy w domu. Poszwy, przeznaczone do hoteli, hosteli czy pensjonatów, powinny być przede wszystkim niezwykle wytrzymałe. Częste pranie – czasem nawet codzienne – sprawia, że domowa pościel w warunkach przemysłowych zupełnie się nie sprawdza. Producent pościeli hotelowej dba o to, by wyroby były szczególnie odporne na pranie w wysokich temperaturach (95 stopni C), maglowanie, pilingowanie oraz wszelkie procedury dezynfekcyjne.

Pościel hotelowa powinna być nie tylko niezwykle odporna na pranie i dezynfekcję, lecz także estetyczna. Właściciele wielu obiektów często decydują się na wybór białych poszewek. Dają one wrażenie ogólnego ładu i czystości. Mają jednak swoje wady – przy nieodpowiednim praniu szarzeją, a wszelkie zabrudzenia, nawet te najmniejsze, są doskonale widoczne. Coraz większą popularnością cieszą się pościele kremowe, ecru. Wyglądają równie elegancko, a są nieco łatwiejsze w utrzymaniu. Również gładkie pościele powoli odchodzą w niepamięć. Wiele hoteli decyduje się bowiem na modele z niewielkimi wstawkami lub ozdobnymi wzorami, charakterystycznymi dla tego właśnie obiektu.

Pościel hotelowa bawełniana czy z domieszką?

Bawełniana pościel hotelowa to bardzo częsty wybór właścicieli różnych obiektów. Ma ona wiele zalet:

  • jest wytrzymała,
  • wchłania pot i wilgoć,
  • pozwala skórze oddychać,
  • wygląda bardzo estetycznie.

Dodatkowo pościel bawełniana gwarantuje świeżość, a do jej konserwacji można używać chlorowych środków wybielających. Do wad pościeli bawełnianej należy wysoka temperatura prania i prasowania, co wpływa na zużycie energii. Aby takie poszwy prezentowały się naprawdę pięknie, należy regularnie używać krochmalu.

Na rynku odnajdziemy także pościele z domieszką poliestrową. Producent pościeli zdradza, że tego typu poszwy są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu – nie wymagają tak wysokich temperatur prania oraz regularnego krochmalenia. Warto jednak pamiętać, że pościel z domieszką poliestru nie będzie tak dobrze wchłaniała wilgoci, utrudni skórze oddychanie, a dodatkowo jest mniej odporna na czyszczenie. Choć zazwyczaj pościele z domieszkami są tańsze niż te bawełniane, w ogólnym rozrachunku mogą kosztować znacznie więcej ze względu na niższą wytrzymałość.

Wybór pościeli do obiektu jest kwestią indywidualną. Obecnie możemy zastanawiać się pomiędzy ogromną liczbą opcji. Do wyboru mamy nie tylko różne materiały, kolory czy rozmiary, lecz także zdobienia. Dodatkowo pościel hotelowa może zostać oznaczona logo naszego obiektu. Sprawdź ofertę producenta pościeli ABIP i skontaktuj się z nami już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER