Ręczniki hotelowe – pytania i odpowiedzi

ręczniki

Wybór dobrych ręczników hotelowych może nastręczać wielu trudności. Zazwyczaj zależy nam na dobrym chłonięciu wody, szybkim wysychaniu, odporności na częste pranie i stosunkowo niskiej cenie. Jakie ręczniki hotelowe wybrać, by spełniały wszystkie kryteria? Poznaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują osoby, wybierające nowe ręczniki.

Gramatura ręcznika – jaka najlepsza?

Nie jest tajemnicą, że ręczniki występują w różnych gramaturach (gramatura – ciężar, z którego powstał materiał ręcznika), a ich wybór zależy głównie od tego, czego oczekujemy od danego produktu. Zazwyczaj na rynku możemy odnaleźć trzy gramatury:

  • 550 g – gramatura ręczników hotelowych. Takie produkty są bardzo grube i dość ciężkie. Wyróżniają się wysoką chłonnością wody. Są również bardzo wytrzymałe, a przy tym miłe w dotyku. Niestety mogą zajmować sporo miejsca oraz schnąć przez dłuższy czas.
  • 500 g – wytrzymałe i chłonne produkty, zwykle przeznaczone do użytku domowego. To standardowa gramatura ręczników kąpielowych. Charakteryzują się nieco krótszym czasem wysychania w porównaniu do ich hotelowych odpowiedników.
  • 400 g – gramatura ręczników szybkoschnących. Nie są to produkty grube, ciepłe czy szczególnie miłe w dotyku. Doskonale nadają się na plażę lub wycieczki – zajmują mało miejsca, a równocześnie doskonale chłoną wodę.

Reasumując, nie odnajdziesz jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która gramatura ręcznika jest najlepsza. Wszystko zależy od przeznaczenia produktu oraz Twoich potrzeb.

Najbardziej chłonne ręczniki to…

Wiele osób zastanawia się, jakie ręczniki najlepiej chłoną wodę. Warto wiedzieć, że w tym przypadku należy wziąć pod uwagę nie tylko gramaturę produktu, lecz także materiał, z którego jest wykonany. Oczywiście najbardziej chłonne będą ręczniki o najwyższej gramaturze. Warto też wiedzieć, że produkty bambusowe lub bawełniane mają o wiele większe właściwości higroskopijne niż chociażby mikrofibra.

Materiał na dobry ręcznik

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej – materiał, z którego zrobiony jest ręcznik, ma kluczowe znaczenie. Najpopularniejsze są oczywiście tekstylia bawełniane ze względu na wysoką wchłanialność wody. Dodatkowo ręczniki bawełniane są miłe w dotyku oraz wytrzymałe na pranie w wysokich temperaturach. Warto jednak zainteresować się także produktami z włókna bambusowego. Unikaj natomiast ręczników ze sztucznych materiałów oraz z domieszkami.

Pranie ręczników hotelowych i nie tylko

Pranie ręczników również przysparza wielu wątpliwości, choć zazwyczaj instrukcję mamy podaną „na talerzu”. Należy bowiem dokładnie zapoznać się z wytycznymi producenta i ustawiać pralkę zgodnie z jego zaleceniami na metce. Ręczniki powinny być czyszczone w wysokich temperaturach, by zniwelować ryzyko namnażania się bakterii czy grzybów. Unikaj używania płynów do płukania tkanin, ponieważ znacznie zmniejszają one chłonność ręcznika. Pamiętaj, by uprać ręczniki przed pierwszym użyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

NEWSLETTER