Wyposażenie hoteli – czy liczba gwiazdek ma znaczenie?

wyposażenie hoteli

Wybierając miejsce noclegowe podczas urlopu, często zwracamy uwagę na liczbę gwiazdek danego obiektu. Wydawać by się mogło, że taka kategoryzacja to spore ułatwienie, bowiem każda kolejna gwiazdka daje nam informację o nowych wygodach, których możemy spodziewać się w hotelu. Tymczasem często zdarza się, iż obiekty o takiej samej liczbie gwiazdek są zupełnie różne. Wiele zależy od kraju, w którym znajduje się dany hotel, czy nawet od dobrej woli zarządcy. N Podział obiektów noclegowych na te 1-gwiazdkowe lub 5-gwiazkowe to kategoryzacja umowna, pozwalająca na ogólne zorientowanie się, czego możemy się spodziewać po przyjeździe do danego hotelu. Jakimi wygodami powinny nas zaskoczyć poszczególne hotele? Sprawdź!

Wyposażenie hoteli z jedną gwiazdką

Hotele jednogwiazdkowe to miejsca, które powinny zapewnić gościom minimum wygód. Pokój dwuosobowy w obiekcie tego typu nie może być mniejszy niż 8 mkw. Do dyspozycji podróżujących pozostają: łóżko, szafka nocna, umywalka oraz szafa. W hotelu jednogwiazdkowym łazienka może, ale nie musi znajdować się w pokoju. Równie często spotkamy ją w korytarzu. Obiekt tego typu jest zobowiązany do zapewnienia gościom dostępu do ciepłej oraz zimnej wody przez całą dobę. W jednogwiazdkowym hotelu próżno szukać kosmetyków hotelowych czy dopraszać się o codzienną zmianę ręczników w cenie noclegu. Wybierając tego typu obiekt, zaopatrz się w podstawowe środki higieny jak mydło czy szampon. Bezpiecznie będzie także zabrać ze sobą domowy ręcznik oraz szlafrok.

Wyposażenie hoteli z dwiema gwiazdkami

Hotele z dwiema gwiazdkami to miejsca, gdzie możesz spodziewać się łazienki w każdym pokoju. Dodatkowo goście mają zapewniony dostęp do telewizora, radia oraz telefonu. W cenie noclegu otrzymujesz zmianę pościeli na życzenie – dwa razy w tygodniu. Do Twojej dyspozycji powinien być również parking. Wiele obiektów dwugwiazdkowych w Polsce dodatkowo wyposaża swoje pokoje w ręczniki hotelowe, a nawet w podstawowe kosmetyki, jak mydło. Hotele dwugwiazdkowe to świetny wybór, jeśli wybieramy się na urlop połączony ze zwiedzaniem okolicy. Wygodne łóżka i dostęp do łazienki to kwestie, które turyści cenią sobie bardzo wysoko.

Wyposażenie hoteli z trzema gwiazdkami

W trzygwiazdkowym hotelu możesz spodziewać się przestronnych pokoi, wyposażonych w klimatyzację. Cena noclegu zawiera usługo codziennej wymiany pościeli i ręczników hotelowych, a także sprzątanie. Również śniadanie zazwyczaj wliczone jest w koszty. W obiekcie z trzema gwiazdkami istnieje możliwość skorzystania z sal konferencyjnych. Hotel oferuje gościom dostęp do restauracji. Standardem jest także korzystanie z zamykania pokojów na kartę. W łazienkach odnajdziesz natomiast kosmetyki oraz ręczniki, klapki czy szlafroki hotelowe.

Wyposażenie hoteli z czterema gwiazdkami

W obiekcie z czterema gwiazdkami możemy spodziewać się komfortowych, przestrzennych i wyciszonych pokoi, wyposażonych w sejf oraz minibar. Oczywiście telewizja, radio czy telefon są tutaj standardem. Dodatkowo hotel umożliwia dostęp do Internetu. W cenę noclegu wliczona jest zmiana pościeli oraz ręczników. W hotelu powinna znajdować się siłownia i gabinety SPA. Wiele tego typu obiektów wyposażono dodatkowo w basen. Do dyspozycji gości zazwyczaj są dwie restauracje, bar, a także centrum biznesowo-konferencyjne. Hotel czterogwiazdkowy doskonale sprawdza się podczas podróży biznesowych, ale również w trakcie luksusowych wakacji.

Wyposażenie hoteli z pięcioma gwiazdkami

Pięć gwiazdek to najwyższa kategoria obiektów hotelarskich. W takich miejscach możesz spodziewać się najróżniejszych wygód, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Hotele te zazwyczaj znajdują się w centrum miasta lub blisko plaży. Zawsze są świetnie skomunikowane. Do dyspozycji gości pozostają przestronne i gustownie urządzone apartamenty, miejsca parkingowe, całodobowy room-service. Obsługa hotelu pięciogwiazdkowego musi biegle porozumiewać się w co najmniej dwóch językach obcych. Oczywiście każdy z gości może korzystać z basenu, baru, siłowni, restauracji, SPA, centrum konferencyjnego itp. Hotele pięciogwiazdkowe świadczą też szereg dodatkowych usług, np. kantor, kwiaciarnia. W tego typu obiekcie z pewnością nie zabraknie tekstyliów hotelowych czy kosmetyków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NEWSLETTER