Wyposażenie łazienki, czyli ręczniki, szlafroki i dywaniki hotelowe

łazienka hotelowa

Goście hotelowi bywają bardzo wymagający, a jednym ze szczególnie eksploatowanych przez nich pomieszczeń jest łazienka. Toalety bywają różne – niektóre mieszczą się bezpośrednio w pokoju, inne należą do części wspólnej. Jak wyposażyć łazienkę, by sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających gości? Czy ręczniki, szlafroki i dywaniki hotelowe to konieczność? Sprawdź!

Wyposażenie hotelowej łazienki

Wyposażenie łazienki hotelowej różni się w zależności od standardu obiektu noclegowego. Zazwyczaj w łazience odnajdziemy toaletę, umywalkę oraz prysznic. Niektóre hotele oferują również wanny – nierzadko z hydromasażem. W miejscach o wyższym standardzie do dyspozycji hotelowych gości jest więcej niż jedna umywalka. Hotelowe łazienki przeważnie są bardzo eleganckie. Na ścianach zazwyczaj zobaczymy wysokiej jakości glazurę, którą można stosunkowo łatwo utrzymać w czystości. W hotelowych łazienkach nie brakuje również luster – jedno, a czasem dwa to niemal obowiązek.

Hotelowe łazienki muszą być zagospodarowane w taki sposób, by spełnić wymagania wszystkich gości, a przecież każdy z nas jest inny. Mamy swoje przyzwyczajenia, poranne i wieczorne rytuały. Jedni lubię mocne światło w łazience, inni wolą półcienie. Pogodzenie wszystkich podobnych kwestii z funkcjonalnością łazienki oraz wytrzymałością materiałów i łatwością czyszczenia to nie lada wyzwanie.

Akcesoria łazienkowe, czyli ręczniki, szlafroki i dywaniki hotelowe

Ręczniki hotelowe to tekstylia, oferowane przez większość miejsc noclegowych, nawet tych o niższym standardzie. O ręcznikach hotelowych można napisać wiele, jednak najważniejszymi kwestiami są:

  • chłonność ręcznika,
  • szybkość wysychania,
  • odporność na częste pranie w wysokich temperaturach i dezynfekcję.

Wybierając ręczniki hotelowe, warto też zwrócić uwagę na możliwość wykonania na nich haftu z logiem bazy noclegowej, pensjonatu czy hotelu. Dzięki temu Twoi goście hotelowi doskonale zapamiętają nazwę oraz logotyp miejsca, w którym spędzali urlop.

Szlafroki kosmetyczne i hotelowe

Szlafroki są do dyspozycji gości w hotelach o podwyższonym standardzie oraz miejscach, w których możemy korzystać z oferty SPA lub basenu. Stanowią również ważny element wyposażenia łazienki. Dzięki nim Twoi goście mogą poczuć się komfortowo w każdej sytuacji. W przypadku szlafroków również warto postawić na te, o większej wytrzymałości. Tekstylia, używane w hotelach, narażone są na bardzo częste pranie w bardzo wysokich temperaturach czy dezynfekcję. Szlafroki powinny być równocześnie odpowiednio miękkie i miłe w dotyku, a także ciepłe, by sprawić przyjemność gościom.

Dywaniki hotelowe

Dywaniki hotelowe to element łazienki, na który wielu gości zwraca uwagę. Wychodzenie spod prysznica czy z wanny wprost na zimną posadzkę nie jest niczym przyjemnym. Właśnie z tego powodu warto podstawić na dywaniki hotelowe, które umilą kąpiel Twoim gościom. Dywaniki różnią się nie tylko materiałem, ale także rozmiarami czy kolorami. Wszystkie te parametry należy dopasować do swoich potrzeb. Dywaniki hotelowe powinny być miękkie i miłe w dotyku, a równocześnie odporne na częste czyszczenie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ich wzór i kolor. Choć obecnie coraz częściej właściciele baz noclegowych decydują się na wielobarwne tekstylia o wymyślnych wzorach, taki wybór należy dokładnie przemyśleć. Zniszczony kolorowy dywanik hotelowy z aplikacją może być trudny do odkupienia. Najbezpieczniejszą opcją są gładkie, białe dywaniki hotelowe, które doskonale prezentują się w każdej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

NEWSLETTER