Dywaniki hotelowe, ręczniki i inne akcesoria – aranżacja łazienki hotelowej

łazienka hotelowa

Wielkość i wyposażenie łazienki hotelowej uregulowane są prawnie i zależą od standardu miejsca noclegowego. Jeśli myślisz o stworzeniu własnego pensjonatu czy hotelu, zapoznaj się z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi obiektów użytkowych. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemności, a łazienki w Twoim obiekcie spełnią wszystkie wymagania. Zobacz, jak zaaranżować łazienkę hotelową.

Funkcjonalność łazienkę hotelowych

Funkcjonalność łazienki jest niezwykle istotna. Podczas jej projektowania należy przede wszystkim pamiętać o tym, jakich gości będziemy przyjmować w swoim hotelu. Inaczej bowiem będzie wyglądała przestrzeń, przeznaczona dla biznesmenów, którzy potrzebują jej jedynie do odświeżenia się pomiędzy kolejnymi spotkaniami. Zupełnie inna łazienka natomiast sprawdzi się wówczas, gdy chcemy przyjmować u siebie seniorów. Wtedy musimy zwrócić szczególną uwagę na wysokość wanny, dodatkowe uchwyty do podtrzymywania się czy powierzchnie antypoślizgowe. Z kolei duża, pojemna wanna i przytłumione światło to doskonałe rozwiązania w łazience, która przeznaczona jest dla zakochanych. Jeśli chcesz, by Twój obiekt noclegowy był kierowany właśnie do nich, pomyśl o tym zawczasu.

Wyposażenie łazienki hotelowej

Są takie elementy, których nie może zabraknąć w żadnej łazience hotelowej. Jest to oczywiście toaleta, umywalka oraz prysznic lub wanna, a także lustro. Projektując łazienkę, pamiętaj o tym, że Twoi goście mogą być różnego wzrostu, dlatego poszczególne elementy, jak wspomniane lustro, półki na kosmetyki, szafki czy wieszaki nie mogą być umieszczone zbyt wysoko.
W łazience hotelowej należy zadbać również o to, by znalazło się tam miejsce, w którym gość będzie mógł zostawić swoje rzeczy. Do tego celu świetnie sprawdzi się blat przy umywalce. Możesz zostawić na nim hotelowe kosmetyki, a równocześnie dać gościom nieco przestrzeni. Przy projektowaniu łazienki zadbaj również o swobodny dostęp do gniazdek elektrycznych. Jeśli nie wyposażasz pokoju hotelowego w podłączoną już suszarkę, daj gościom możliwość bezproblemowego korzystania z prywatnej.

Tekstylia łazienkowe

Hotel o wysokim standardzie musi zadbać o tekstylia łazienkowe. W przypadku innych miejsc noclegowych podarowanie gościom czystych ręczników czy szlafroka to miły gest, który z pewnością zostanie zapamiętany. Jakie więc tekstylia mogą znaleźć się w hotelowej łazience?

Zacznijmy od dywaników. Dywaniki hotelowe to niezbędny element, pomagający utrzymać komfort podczas kąpieli. Dzięki nim goście nie muszą bezpośrednio stawać na zimnej podłodze po opuszczeniu kabiny prysznicowej czy wanny. Taki element z pewnością pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie.

Ręczniki hotelowe to bardzo pożądane tekstylia. W dobrych hotelach goście zawsze spodziewają się, że odnajdą je w łazience. Pamiętaj, by zawsze wyłożyć tyle ręczników, by każda z osób, zamieszkujących dany pokój, miała swój własny.

Szlafroki hotelowe oraz kapcie to dodatki, na które możesz, ale nie musisz decydować się w hotelach i pensjonatach o niższym standardzie. Będzie do jednak miły dodatek oraz znak, że szczególnie dbasz o swoich gości.

Jak widać, stworzenie idealnej łazienki hotelowej nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Podczas jej projektowania musisz myśleć o wielu kwestiach tak, aby ostateczny efekt był naprawdę zadowalający, a łazienka funkcjonalna i dobrze wyposażona. Jeśli szukasz tekstyliów hotelowych najwyższej jakości, zapraszamy do poznania naszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

NEWSLETTER